Březen 2017

Deník vysokoškoláka - 1. semestr

31. března 2017 v 17:20 | Lucka |  Škola
Tak vás tu opět vítám!

Pomalu se mi začínají blížit státnice a jak tak přemýšlím nad školou, řekla jsem si, že bych vytvořila sérii článků ohledně vysoké školy. Konkrétně potom hlavně té, na které studuji já. Jak už jste asi pochopili z názvu, v tomto článku se budu zabývat svým prvním semestrem na vysoké škole, který mi přinesl řadu zajímavých poznatků. Jedním z nich je například to, že studium na vysoké škole tak, jak ho známe z amerických filmů, se v naší republice opravdu moc nevyskytuje, alespoň ne na škole, kterou studuji já.

Před téměř třemi lety jsem začala studovat na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě, kde jsem nastoupila jako studentka oboru Cestovní ruch. Na tuhle školu jsem se původně nehlásila, ale protože mě nevzali na mou vytouženou žurnalistiku, musela jsem si podat přihlášku do druhého kola právě sem. A jak jsem na tuhle školu přišla? Jednoduše, čtyři mé spolužačky a kamarádky v jednom sem měly namířeno také, takže jsem si říkala, že přežít tu ten rok, než se znovu pokusím o přijetí na žurnalistiku, nemusí být tak zlé.

study, funny, and phone image

Bebe střecha

30. března 2017 v 13:39 | Lucka |  Pečení
Krásné čtvrteční odpoledne! :)

Včera jsem se konečně dostala k tomu, abych uplácala něco sladkého. V pečení se poměrně vyžívám, takže do budoucna čekejte nějaké další recepty. A teď k tomu, co nás čeká. Dneska jsem si připravila nepečený zákusek Střecha, který určitě většina z vás zná. Abych se přiznala, překvapilo mě, jak jednoduché to je, takže příště při nějaké oslavě už vím, co určitě udělám.

Maminkou v patnácti?

28. března 2017 v 11:51 | Lucka |  Nápady
Zdravím, zlatíčka. :)

Přicházím s druhým článkem do rubriky Nápady, ačkoli se jedná o první článek, který bude na téma zadané od Vás. Jako první přišla s nápadem na článek blogerka Ronnie Sparks a já jí tímto ještě jednou děkuji za zajímavý nápad na článek, který zahrnuje poměrně aktuální téma. Tématem je tedy mateřství u mladých dívek.

lol, mtv, and funny imagetiger, animal, and baby imagefunny and lol image

News of the Week #2

27. března 2017 v 22:07 | Lucka |  Deníček
Zdravím, zlatíčka. :)

Tak máme tu druhý týden existence tohoto blogu a s ním přichází i druhé shrnutí. Abych se přiznala, moc se toho v týdnu neudálo. Největší změna uplynulého týdne je asi to, že jsem si přebarvila vlasy. Z tmavé jsem přešla do světlejší barvy. Původně jsem chtěla na blond, ale protože jsem měla vlasy několikrát barvené a přírodně je mám tmavě hnědé, tak se žádný takový zázrak napoprvé nemohl povést, tudíž jsem momentálně zrzka. :)

Zbytek týdne jsem se tak nějak flákala od ničeho k ničemu. Příjemné oživení týdne byl pátek, protože jsem se vydala se sestřenkou a jejím přítelem do Prahy. Původně jsme jeli shánět kostým na sobotní maškarní ples, ale co by to bylo za návštěvu Prahy, kdybychom se nezastavili v nákupáku, že jo? :D Takže jsme zakotvili na Černém mostě, dali jsme si dlabanec a zatímco se Matěj díval na film v kině, já a sestřenka jsme vyrazily po nákupech. Dokonce jsem si odnesla pár blbůstek - novou peněženku, sluchátka tvaru koblížků, gumičky, čelenku a náušnice, do kterých jsem blázen.

(Omluvte kvalitu fotek, fotila jsem to kamarádce večer v půl desáté po příjezdu a byla jsem líná přefotit věcičky znovu.)

Sobota byla parádní, ani ne tak přes den, kdy se toho moc nedělo, jako večer, kdy jsme vyrazili s partičkou na ples. Můžu vám říct, že jako zakončení sezóny to byla opravdu příjemná tečka. (Pokud vynechám skutečnost, že tam byl i můj bývalý přítel...) A nakonec neděle, kdy jsem se vyrazila podívat za dvouměsíčním drobečkem od kamaráda. Miminka jsou prostě boží, co si budeme povídat. Mimo jiné musím poděkovat, za minulý týden sem zabloudilo 164 lidiček, jste zlatí!

A jak jste se měli vy? :)

Vaše Lucka

101 cílů za 1001 dní

23. března 2017 v 17:19 | Lucka |  Projekty
Zdravím, zlatíčka. :)

Jak jsem tak procházela blogy, opět jsem narazila na zajímavou výzvu nebo vzhledem k dlouhodobosti spíš projekt, která se jmenuje 101 cílů za 1001 dní. Ano, je to opravdu 1001 dní. Protože se jedná o takhle dlouhodobou výzvu, pokusím se vymyslet takové cíle, které se (alespoň některé) dají právě plnit s dlouhodobou vizí.

Začátek: 23. 3. 2017
Konec: 19. 12. 2019

Co je sebeláska?

21. března 2017 v 21:14 | Lucka |  Nápady
Krásný večer, zlatíčka. :)

V první řadě chci poděkovat za spoustu nápadů, které na mě chrlíte, ani jsem nečekala, že se to tak chytne a budu mít co dělat, abych v následujících dnech a možná spíš týdnech vypsala články na všechna témata, která vás zajímají. Nicméně první jsem vybrala sama, protože mě to na jednom blogu zaujalo, takže konec vykecávání, hurá do toho.

book, happy, and quote imagegirl, hair, and beach imageyellow, aesthetic, and tumblr image

Nápady

20. března 2017 v 17:22 | Lucka |  Novinky na blogu
Zdravíčko, zlatíčka!

Tady na blogu je spousta zajímavých blogerů se spoustou zajímavých nápadů. A jak tak prohlížím blogy, dostala jsem se na blog Cincina, odkud jsem si odnesla zajímavý nápad. Jedná se o vymyšlení nové rubriky, která by se měla zabývat různými tématy - nikoli však tématy týdne. Zajímavé na tom všem je, že ta témata by měla být taková, která zajímají Vás. Pár nápadů se mi v hlavě rojí, ale smyslem tohoto projektu je Vaše aktivní zapojení do chodu blogu, proto to sem píšu s předstihem. :)

Do komentářů mi napište, jaké téma Vás zajímá a já se ho poté pokusím nějak zpracovat a vytvořit na něj článek. Může to být naprosto cokoli - celebrita, okruh zájmů, politika (ačkoli o ní skoro nic nevím), hudba, filmy, seriál, ale klidně i zhodnocení nějakého blogu.


Výhoda pro Vás?
Jak už z textu vyplývá, jde o to, že to bude článek na téma, které Vás nějakým způsobem zajímá. Navíc v tom daném článku uvedu odkaz na Váš blog a na týden článek připíchnu jako hlavní novinku do menu, aby byl všem viditelný. Takže takový článek nakonec bude i reklamou pro Vás.

Moc se těším na zajímavé nápady, kdy se možná dozvím i něco nového a zajímavého stejně jako všichni ostatní.

Vaše Lucka

Ukradené chvíle

19. března 2017 v 20:44 | Lucka |  Téma týdne
Zdravím, zlatíčka. :)

Došlo mi, že jsem nenapsala nic na téma týdne, tak jsem se přeci jen rozhodla překonat svoji lenost a přinutit mozkové závity ještě k nějaké aktivitě, ačkoli v neděli večer mám obvykle čištění šroubků a myšlenek, které odmítají jinak spolupracovat. Den, kdy zmizelo slunce, mi přijde hrozně depresivní, nejen proto, že jsem četla x článků v průběhu týdne o ztrátě blízké osoby, taky jsem někoho blízkého ztratila, ale psát o tom nechci, protože se snažím soustředit na to pozitivní v životě. A tak jsem se rozhodla, že zkusím alespoň probudit svou fantazii a napíšu básničku, i když jsem nic podobného nenapsala už věky.

angel, love, and Devil imagegirl, bird, and window imageDream, cool, and vintage image

News of the Week #1

19. března 2017 v 18:59 | Lucka |  Deníček
Krásný podvečer, zlatíčka. :-)

Abych se přiznala, tenhle článek píšu docela unavená, ačkoli ještě není ani sedm večer, ale víkend byl náročný a jak jsem se teď zastavila a sedla si, padá na mě trošku spánek, tak pokud občas něco nebude dávat smysl, omluvte mě. :-D

disney, beauty and the beast, and belle imagequote imagecoffee, coffee art, and etsy image


Kráska a zvíře

17. března 2017 v 22:03 | Lucka |  Filmy
Dobrý večer, zlatíčka. :)

Asi před hodinou jsem dorazila domů z kina plná dojmů a nadšení, takže jsem se rozhodla sednout a sepsat, co mi utkvělo v paměti. Takže není nač čekat, hurá do toho. :-)

Kráska a zvíře
Žánr: Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický
Země původu: USA, 2017
Délka filmu: 130 minut
Režie: Bill Condon
Scénář: Stephen Chbosky, Evan Spiliotopoulos
Kamera: Tobias A. Schliessler
Hudba: Alan Menken
Hrají: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson a další...